چهل و هشتمین دورهمی شتابی


جدول زمانبندی دوره آموزش متریال دیزاین

جدول زمانبندی دوره آموزشی متریال دیزاین 

فایل های آموزشی دوره بر اساس جدول زمانبندی بر روی سامانه آموزشی دانا قرار میگیرند.
پایان دوره: پایان این دوره، انجام یک پروژه متریال دیزاین میباشد.

 

پروژه پایانی دوره متریال دیزاین
به نقل از استاد معلی


انتظار میرود بعد از مشاهده فصلهای دوره، یک پروژه را اجرا کنید. موضوع را به دلخواه خود انتخاب کنید:
پیشنهاد میشه موضوع برنامتون راجع به سبک زندگی باشه، دراین باره میتونید از دسته بندی "سبک زندگی" کافه بازار اپلیکیشن های نمونه رو ببینید:
https://cafebazaar.ir/cat/lifestyle/?l=fa
اما سعی کنید اپلیکیشن تون در حد کتاب باشه ، مانند اپلیکیشن های شهید و نیاز نیست اونقدر کاربردی باشه، اپ نمونه:
https://cafebazaar.ir/app/arma.hamrah.akhlagh/?l=fa

مجددا اعلام میشه موضوع اختیاری هست، اما پیشنهاد ما موضوعات بالا هست.

1- ابتدا از آن یک وایرفریم ( فصل چهارم) تهیه کنید. پیشنهاد میشود از فیگما برای تهیه وایرفریم استفاده کنید تا بتوانید لینک آنرا برای ما ارسال کنید.

2- در وهله بعدی پروتوتایپی از طرح خود آماده کنید. برای پروتوتایپ نیز پیشنهاد میشود از فیگما استفاده کنید.

3- در مرحله سوم گرافیک برنامه خود را در فیگما آماده کنید. این مرحله بسیار مهم است. انتظار میرود این موارد را حتما رعایت کنید:

در آیکن دو اصلی که گفته شده رعایت شود. ( فصل چهارم - بخش دوم)یک یا دو رنگ متناسب با موضوع برنامه در طرح استفاده شود. (فصل هفتم)اندازه ها بر اساس اصول متریال ( فصل هفتم)سعی کنید طرح شلوغ نباشد و فضای خالی مناسب داشته باشیدلازم نیست حتما از ابزارهای متریال استفاده کنید. به عنوان مثلا میتوانید بجای تولبار متریال از پنل استفاده کنید اما اندازه ها حتما باید رعایت شود.

۴- در مرحله چهارم وارد برنامه نویسی میشویم. از نکاتی که قبلا میدانستید و همچنین نکات فصل پنجم استفاده کنید تا بتوانید طرح خود را پیاده کنید.

حتما به نکات فصل چهارم - بخش دوم دقت داشته باشید.لازم است در یکی دو جا از انیمیشن هم استفاده کنید تا مهارت خود را در استفاده از انیمیشن هم نشان دهید. ( فصل ششم)اصول و قواعد متریال را به دقت پیاده کنید.


5- یکی از موارد ارزیابی و امتیازدهی غیراز موارد بالا، مواردی عمومی ای است که یک اپلیکیشن باید دارا باشد و تاثیر زیادی در امتیاز دارد، مانند:
لوگوی مناسب برای برنامه
استفاده از آیکن های صحیح و مناسب
اسپلش مناسب
ارتباط باما
قسمت جست و جو (در صورتی که برنامه کتاب مانند است)
حجم متناسب نرم افزار به نسبت محتوا و براساس استانداردهای معمول
میزان خلاقیت
کارهای اضافه

6- قرار دادن و تایید شدن برنامتون در مارکت های ایرانی، مانند کافه بازار، مایکت و... نیز امتیاز خودشان را دارند. (قرار دادن در یک مارکت کافیست)

7- این لینکها را برای برای ارزیابی برای ما ارسال کنید: وایرفریم - پروتوتایپ - گرافیک - سورس برنامه - فایل apk - لینک مارکت درصورت قرار دادن

دقت بفرمایید که برای ارسال سورس حتما پوشه ابجکت را پاک کنید و بعد بقیه فایلها را زیپ کنید و یا از منوی فایل و گزینه export as zip استفاده کنید.
نظرات کاربران