در حال بارگذاری ...

تولیدات اموزشی اربعین حسینی


 • پروژه پایان دوره متریال دیزاین

  پروژه پایانی دوره متریال دیزاین
  | به نقل از استاد معلی


  انتظار میرود بعد از مشاهده فصلهای دوره، یک پروژه را اجرا کنید. موضوع را به دلخواه خود انتخاب کنید:
  پیشنهاد میشه موضوع برنامتون راجع به سبک زندگی باشه، دراین باره میتونید از دسته بندی "سبک زندگی" کافه بازار اپلیکیشن های نمونه رو ببینید:
  https://cafebazaar.ir/cat/lifestyle/?l=fa
  اما سعی کنید اپلیکیشن تون در حد کتاب باشه ، مانند اپلیکیشن های شهید و نیاز نیست اونقدر کاربردی باشه، اپ نمونه:
  https://cafebazaar.ir/app/arma.hamrah.akhlagh/?l=fa

  مجددا اعلام میشه موضوع اختیاری هست، اما پیشنهاد ما موضوعات بالا هست.

  1- ابتدا از آن یک وایرفریم ( فصل چهارم) تهیه کنید. پیشنهاد میشود از فیگما برای تهیه وایرفریم استفاده کنید تا بتوانید لینک آنرا برای ما ارسال کنید.

  2- در وهله بعدی پروتوتایپی از طرح خود آماده کنید. برای پروتوتایپ نیز پیشنهاد میشود از فیگما استفاده کنید.

  3- در مرحله سوم گرافیک برنامه خود را در فیگما آماده کنید. این مرحله بسیار مهم است. انتظار میرود این موارد را حتما رعایت کنید:

  در آیکن دو اصلی که گفته شده رعایت شود. ( فصل چهارم - بخش دوم)یک یا دو رنگ متناسب با موضوع برنامه در طرح استفاده شود. (فصل هفتم)اندازه ها بر اساس اصول متریال ( فصل هفتم)سعی کنید طرح شلوغ نباشد و فضای خالی مناسب داشته باشیدلازم نیست حتما از ابزارهای متریال استفاده کنید. به عنوان مثلا میتوانید بجای تولبار متریال از پنل استفاده کنید اما اندازه ها حتما باید رعایت شود.

  ۴- در مرحله چهارم وارد برنامه نویسی میشویم. از نکاتی که قبلا میدانستید و همچنین نکات فصل پنجم استفاده کنید تا بتوانید طرح خود را پیاده کنید.

  حتما به نکات فصل چهارم - بخش دوم دقت داشته باشید.لازم است در یکی دو جا از انیمیشن هم استفاده کنید تا مهارت خود را در استفاده از انیمیشن هم نشان دهید. ( فصل ششم)اصول و قواعد متریال را به دقت پیاده کنید.


  5- یکی از موارد ارزیابی و امتیازدهی غیراز موارد بالا، مواردی عمومی ای است که یک اپلیکیشن باید دارا باشد و تاثیر زیادی در امتیاز دارد، مانند:
  لوگوی مناسب برای برنامه
  استفاده از آیکن های صحیح و مناسب
  اسپلش مناسب
  ارتباط باما
  قسمت جست و جو (در صورتی که برنامه کتاب مانند است)
  حجم متناسب نرم افزار به نسبت محتوا و براساس استانداردهای معمول
  میزان خلاقیت
  کارهای اضافه

  6- قرار دادن و تایید شدن برنامتون در مارکت های ایرانی، مانند کافه بازار، مایکت و... نیز امتیاز خودشان را دارند. (قرار دادن در یک مارکت کافیست)

  7- این لینکها را برای برای ارزیابی برای ما ارسال کنید: وایرفریم - پروتوتایپ - گرافیک - سورس برنامه - فایل apk - لینک مارکت درصورت قرار دادن

  دقت بفرمایید که برای ارسال سورس حتما پوشه ابجکت را پاک کنید و بعد بقیه فایلها را زیپ کنید و یا از منوی فایل و گزینه export as zip استفاده کنید.
  نظرات کاربران